SZTUKiSZUM: the ground is hard: LAS & CANOP’ART

unnamed (1)
biale

LEWITACJA

twoja grawitacja to moje horyzontalne uniesienie ości
została tylko pomotana siata
i uczucie nieważkosci

biale

Stan nieważkości
(CANOP’ART)
biale

Sieć społeczna należy do sprytnych instalacji  członka SZTUKiSZUM Al Gruk, która zaczyna żyć swoim życiem, kiedy tylko  jej twórca okazuje się być dalej niż tylko jedna linia graniczna od niej
(aktualnie: Alphonse le Crapeau – Projekt „La Farm”).
Mąjac jednak swoje zadanie z góry nadane, służy jako obiekt odpoczynku społecznego  dla zwolenników ni to siedzenia – ni leżenia – ni układania sie na bok na jeden lokieć
Jest nieinwazyjna, organiczna i po odpowiednim taktyczynym zaplanowaniu stosunkowo łatwa do zamontowania.

Relaks w alternatywnym wydaniu zdecydowanie sluży integracji społecznej nawiązaując do beztroskiego dzieciństwa – bez względu jednak na wiek uczestników.
Potencjał instalacji wynika z praktycznej możliwości uzupełniania jej projektami artystycznymi – wszystko na rzecz ciągłej potrzeby lewitacji –
a estetycznie patrząc – przy każdym przywieszeniu kształt pajęczynki w coraz to bardziej inny sposob przypomina mgławicę.

Nie można nie dostrzec analogicznych założeń jak jeden słynniejszych projektów, jakim jest drewniana konstrukcja wrocławskiego „polegiwacza” architekta Mikołaja Smoleńskiego (w ramach projektu Archi-box), jednym z nich jest promocja swobodnego leżenia publicznego.
see: : polegiwacz / archi-box/ etc.

Podczas jednej z kolejnych leśnych edycji, wcześniej w okolicach  Zlotoryi, tym razem przy Górze Raduni, bujanie sie umilała zdecydowanie elektronika prosto z sun- oraz forest stage’u  dzięki inicjatywie  LAS CAMP Festival.
Tańczący w brokacie oraz rozmowy o Grawitacji zdecydowanie przemieniły harmonijne siatowisko w miejsce wymiany wrazeń, co do przestrzennej instalacji…

biale

biale

Pozdrawiamy wszystkich pomotanych i namotanych ludzi  –

horyzontalnie w Stanie Nieważkosci,

zwolennicy ciągłego uczucia lewitacji

un13588905_10208672452262615_1148295460_o

unnamed

 

SZTUKiSZUM: the ground is hard: LAS & CANOP’ART

Jedna uwaga do wpisu “SZTUKiSZUM: the ground is hard: LAS & CANOP’ART

Dodaj komentarz